fbpx

jest procesem, który polega na pokryciu powierzchni srebra cienką warstwą jego tlenków. Można tego dokonać za pośrednictwem metody chemicznej lube elektrolitycznej. Oksydowanie zabezpiecza srebro, a jednocześnie pozwala na uzyskanie bardzo oryginalnego i estetycznego efektu postarzenia biżuterii. Celowe postarzenie pozwala na uwydatnienie wszystkich szczególnych cech wyrobu, dzięki czemu jego wzór oraz faktura są lepiej podkreślone i bardziej widoczne. Pod wpływem oksydacji, srebro staje się bardziej matowe i nieco ciemniejsze. Tlenek srebra jest ścieralny, dzięki czemu polerowanie pozwala na dodatkowe dostosowanie walorów estetycznych wyrobu do indywidualnych wymagań. W ten sposób możliwe jest na przykład nadanie srebru efektu satynowego oraz niemal całkowite pozbycie się połysku.

Zastosowanie oksydowania w biżuterii

Srebro oksydowane charakteryzuje się szlachetnym oraz niepowtarzalnym wyglądem, dlatego bardzo powszechnie wykorzystywane jest do wytwarzania estetycznej biżuterii. Nierzadko wyroby łączone są z kolorowymi kamieniami szlachetnymi oraz półszlachetnymi, co pozwala na uzyskanie wyjątkowo stylowego zestawienia. Srebro poddane oksydacji najlepiej prezentuje się w towarzystwie ciemnych, wyrazistych kolorów, takich jak fuksja, red magma czy bermuda blue. Srebro oksydowane sprawia wrażenie nieco zabytkowego, co w połączeniu z odpowiednią estetyką wyrobów nadaje mu niemal antycznego charakteru.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© Ulex 2020 | Polityka prywatności

Projekt i wykonanie it-geeks.pl