fbpx

Męska biżuteria jest obecnie niezwykle popularna, lecz nie oznacza to, że wcześniej wcale nie była ona wybierana. Wręcz przeciwnie – możemy bez problemu wyróżnić pewien rodzaj ozdób, które z tą płcią są związane od zarania dziejów i można było je nosić bez obawy o krzywe spojrzenia. Chodzi oczywiście o pierścionki. Jeżeli nigdy nie miałeś z nimi do czynienia, nie do końca możesz wiedzieć, jak podejść do kupna takiej biżuterii, a także jak prawidłowo ją nosić. Przychodzimy jednak z pomocą!

Jak dobrać męski pierścionek pod kątem rozmiaru?

W pierwszej kolejności musimy kupić pierścionek, a dla panów może być to pierwszą przeszkodą. Rozmiarów pierścionków jest bowiem naprawdę wiele i pierwszej chwili możemy być tą mnogością wyboru dość przytłoczeni. Jak więc sprawdzić, jaki posiadamy rozmiar palca, by być absolutnie pewnym, że kupimy właściwy egzemplarz?

Pomiar możemy wykonać naprawdę prostą metodą, a jedynymi rzeczami, jakich będziemy potrzebować, są kawałek sznurka oraz miarka, ewentualnie linijka bądź jakiekolwiek inne narzędzie służące do pomiaru. W pierwszej kolejności musimy owinąć sznurek wokół palca – nie za ciasno, ale też nie na tyle luźno, by sznurek znajdował się w powietrzu. Następnie bierzemy odcinek, który zaplótł się wokół naszego palca, a następnie przykładamy sznurek do linijki i ściągamy miarę. Następnie przy pomocy specjalnej tablicy jubilerskiej możemy sprawdzić, jaki rozmiar do nas pasuje. Pamiętajmy jednak, iż w tej tablicy wymiary podaje się w milimetrach.

Jak nosić męski pierścionek?

Miara została zdjęta, nasza nowa ozdoba już została zakupiona, lecz teraz może pojawić się ważne pytanie: jak nosić męskie pierścionki? Czy są jakieś prawidła, których powinniśmy przestrzegać, a także czy są sytuacje, w których pierścionka nie wypada mieć?

Przede wszystkim warto pamiętać o różnych rodzajach męskich pierścionków. Możemy na przykład wyróżnić sygnety, pierścionki ozdobne czy oczywiście obrączki ślubne. Na którym palcu nosi się pierścionek męski? Można oczywiście ustalić, iż palec serdeczny to miejsce zarezerwowane dla pierścionka zaręczynowego bądź obrączki ślubnej, a mały palec dla sygnetów, lecz jeżeli tylko chcesz, możesz nosić pierścionek na dowolnym palcu. Ba, ostatnio bardzo popularne stały się na przykład pierścionki na kciuku, gdyż jest to po prostu bardzo wygodne miejsce. Jak więc widać, pod kątem noszenia nie ma większych ograniczeń.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© Ulex 2020 | Polityka prywatności

Projekt i wykonanie it-geeks.pl