fbpx

 

Od wieków uważało się, iż bogatsza biżuteria to rejon zarezerwowany wyłącznie dla kobiet, podczas gdy mężczyzna ma w tej sferze dość ograniczony wybór. Aktualnie jednak do tej sprawy podchodzi się coraz to łagodniej i na rynku wybór męskich ozdób jest naprawdę szeroki. Jaka biżuteria sprawdzi się więc u mężczyzn najlepiej, a także na jakie mniej oczywiste wybory możemy się skusić?

Klasyczna trójka biżuterii u mężczyzn

Dla wielu osób odpowiedź na pytanie jaka biżuteria dla mężczyzny będzie najbardziej odpowiednia jest dość prosta. Możemy bowiem wyróżnić trzy ozdoby, które od zawsze nie sprawiały większego problemu i są całkowitą normą w przypadku tej płci. W pierwszej kolejności – zegarek, który jest często najważniejszą ozdobą dla mężczyzn i poniekąd symbolem statusu społecznego. Odpowiedni dobór zegarka do naszego charakteru, wyglądu, oraz sytuacji, w której się znajdujemy, jest czasem naprawdę ważny.

Kolejną ozdobą, która nie wywołuje większego szoku, są pierścionki i niekoniecznie chodzi o te symbolicznie wyroby, które są noszone przez żonatych mężczyzn. Bardzo popularne były kiedyś sygnety, dziś jednak mogą one wyglądać dość śmiesznie, jeżeli nie dobierzemy ich odpowiednio. Teraz zaś w modzie są raczej obrączki, które częściej widywaliśmy kiedyś na palcach kobiet. Nadal jednak nie powinno to wywoływać żadnego zgrzytu.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o ozdabianych spinkach do mankietów czy krawatów, które były i są w modzie. Co jednak możemy znaleźć poza tym?

Skok popularności męskiej biżuterii

Aktualnie mężczyźni bardzo często noszą ozdoby, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu zarezerwowane były wyłącznie dla płci pięknej. Nie tylko nie były one uznawane za biżuterię męską, co ich założenie mogłoby wywołać spory szok i niesmak. Teraz jednak jest z tym trochę lepiej i mężczyźni częściej są w stanie pojawiać się w miejscach publicznych z większą ilością ozdób. Jaka biżuteria dla mężczyzny jest więc aktualnie w modzie?

Coraz więcej osób decyduje się na przykład na kolczyki. Najczęściej są one dość dyskretne i stonowane, choć można również znaleźć bardziej fikuśne warianty. Bardzo popularne są również łańcuszki – zarówno złote, jak i srebrne, choć przez mężczyzn najczęściej są one noszone bez żadnych zawieszek. Problemem nie są również bransoletki czy koraliki. Aktualnie więc wybór jest naprawdę szeroki!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© Ulex 2020 | Polityka prywatności

Projekt i wykonanie it-geeks.pl