fbpx

Kamienie szlachetne zachwycają ludzi niezmiennie od starożytności i stanowią podstawowy element twórczy - wykorzystywany przede wszystkim przy wyrobie biżuterii. Unikatowy wygląd kamieni szlachetnych to nie tylko piękno zewnętrzne, ale także zamknięta moc wewnętrzna, która wpływa na nas i osoby w naszym otoczeniu. Wiele osób głęboko wierzy w tajemniczą energię płynącą z kamieni szlachetnych. By jednak zrozumieć ich symboliczne znaczenie, warto na początku dowiedzieć się jak odróżnić je od zwykłych minerałów.

Czym wyróżniają się kamienie szlachetne?

Na Ziemi występuje ponad 4000 minerałów różnego rodzaju. Posiadają zróżnicowane cechy, składy chemiczne i struktury. Co sprawia, że niektóre z nich nazywane są kamieniami szlachetnymi? Kamienie szlachetne to te, które nie tylko są rzadko spotykane, ale również wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami, jednorodną strukturą, nienaganną czystością i przejrzystością. Są bardzo trwałe i odporne, posiadają charakterystyczne dla swojego rodzaju kolory i odcienie, a po oszlifowaniu nabierają silnego połysku i blasku

Wybrane rodzaje kamieni szlachetnych i ich znaczenie

W jubilerstwie sięga się po wiele różnych rodzajów kamieni szlachetnych, które posiadają swoją indywidualną kolorystykę, właściwości, strukturę, a także znaczenie i głęboko zakorzenioną symbolikę. 

  1. OPAL. To unikatowy i jeden z najdroższych kamieni szlachetnych na świecie. Rozwija wyobraźnię i dynamiczną kreatywność, pozwala uwolnić się od wszelkich zahamowań. Ponadto, podnosi pewność siebie i poczucie własnej wartości. Biżuteria z opalem sprzyja także miłości, przyjaźni i lojalności. Przykładem takiej biżuterii są srebrne kolczyki z opalem.
  2. Ceniony jest przede wszystkim za swoją wyjątkową barwę. Nazywany jest kamieniem zwycięzcą. Jego symbolika jest silnie powiązana z witalnością i wewnętrzną siłą. Inspiruje do życia w zgodzie i szczerości z samym sobą. Ponadto, skutecznie pobudza wyobraźnię i kreatywność.
  3. To kamień szlachetny uznawany za symbol sukcesu, optymizmu i początku. Jego ciepła i słoneczna barwa pomaga uporać się z wieloma życiowymi wyzwaniami, sprzyja powodzeniu spraw i podejmowanych działań. Ponadto, chroni przed negatywną energią, złymi ludźmi i urokami.
  4. PERŁA. Według wierzeń perła pomaga odrodzić się na nowo, zamknąć pewien rozdział w życiu i rozpocząć nowy etap. Ponadto, pogłębia poczucie własnej wartości i sprzyja samoakceptacji. Kobiety ubrane w perły postrzegane są jako bardziej atrakcyjne.
  5. Symbolizuje radość życia i pomaga dostrzegać jego wszelkie pozytywne strony. Różne kolory koralu wpływają na poszczególne sfery życia. Czerwony koral pobudza kreatywność, wzmacnia optymizm i entuzjazm. Czarny pochłania negatywną energię, biały łączy się z równowagą, różowy natomiast kojarzony jest z przyjaźnią.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© Ulex 2020 | Polityka prywatności

Projekt i wykonanie it-geeks.pl