fbpx

Filtry

Filtry

Sortuj w/g

Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane prawem znaki probiercze.

Wszystkie produkty w naszym asortymencie nie zawierają niklu, przez co nie uczula i nie powoduje reakcji alergicznej.

Wyników 1 - 20 z 37

Znak nieskończoności w biżuterii - co symbolizuje?

Symbol nieskończoności jest niezwykle popularnym motywem, którego zastosowanie można zauważyć przede wszystkim w biżuterii. Jego znaczenie we wszelkiego rodzaju wyrobach jubilerskich jest piękne i głębokie, bowiem nawiązuje przede wszystkim do uczuć. Chcąc podkreślić ich trwałość, warto obdarować bliską osobę tak wymownym prezentem. Skąd wziął się znak nieskończoności? I co dokładnie oznacza w jubilerstwie?

Historia symbolu nieskończoności

Fascynacja tym co nieskończone i wieczne towarzyszy człowiekowi od wieków. By móc zrozumieć znaczenie nieskończoności, należy cofnąć się aż do czasów starożytnego Egiptu. Wśród tamtejszej społeczności pojawił się symbol węża, który zjadał własny ogon, a następnie odradzał się z siebie na nowo. To pierwszy symbol nieskończoności, który oznaczał nieustanny powrót, odnowienie, odrodzenie, a także cykliczność i obieg czasu, czyli nic innego jak wieczność.

Znak nieskończoności taki, jak jest znany obecnie wprowadzony został w roku 1655 przez angielskiego uczonego - matematyka i teologa - Johna Wallisa. Wówczas znak ten określał w matematyce ilość większą niż jakakolwiek istniejąca liczba. Symbol nieskończoności to odwrócona ósemka, której kształt nie ma ani początku ani końca. Dlatego też, kojarzony jest przede wszystkim z wiecznością, powtarzalnością i nieustającą trwałością.

Znaczenie znaku nieskończoności w biżuterii

Wiele osób głęboko wierzy w znaczenie symboli. Przy ich pomocy mogą łatwo wyrazić swoje przekonania, uczucia i pragnienia. Znak nieskończoności jest niezwykle prosty i łatwy do zapamiętania. Nic więc dziwnego, że już dawno stał się czymś więcej niż jedynie pojęciem matematycznym. Biżuteria ze znakiem nieskończoności głównie związana jest z uczuciem miłości. Znak nieskończoności oznacza przede wszystkim stałość i wierność w związku, symbolizuje także siłę i wieczność uczucia, jakim darzymy ukochaną osobę. 

Symbol nieskończoności jest jednak motywem na tyle elastycznym, że przypisać mu można także inne spersonalizowane znaczenia. Odwrócona ósemka może nawiązywać do:

  • przyjaźni - biżuteria ze znakiem nieskończoności podarowana przyjacielowi będzie oznaczała oddanie i lojalność na zawsze,
  • pasji - w tym przypadku symbol nieskończoności oznaczać będzie samozaparcie w realizowaniu marzeń i planów związanych z pasją; u wielu osób może wyzwolić motywację i pobudzić kreatywność,
  • uwieczniania ważnych zmian w życiu,
  • pragnienia wytrwania w założonym postanowieniu, np. uwolnienia się od nałogu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© Ulex 2020 | Polityka prywatności

Projekt i wykonanie it-geeks.pl